کافه پایتخت

بزرگ ترین مرجع کافه گردی در تهران

تفاوت کافه و کافه رستوران

تفاوت کافه و کافه رستوران چیست؟

کافه و کافه رستوران بهترین مکان برای گذراندن اوقات همراه با میل کردن غذا و نوشیدنی های خوشمزه می باشد. بسیاری از افراد بر این باورند که کافه همان کافه رستوران است و رستوران صرفا یک بازی با کلمات می باشد. اما این دو خیلی با یکدیگر فرق می کنند و در این مقاله قراره که به مقایسه کردن کافه و کافه رستوران بپردازیم.

تفاوت کافه و رستوران

قبل از هرچیزی لازم است که معنی این دو کلمه رو بصورت جدا درک کنیم و بعد به آیتم های دیگر برسیم. رستوران یعنی مکانی برای غذا خوردن. در رستوران های ایرانی فست فود و برنج یکی از عمده ترین غذاها می باشد. اما کافه یا کافی شاپ یعنی مکانی که در آن قهوه و انواع نوشیدنی های دارای کافئین مانند اسپرسو، لاته، ماکیاتو و … سرو می شود.

تا اینجا با مفهوم  کلی این دو کلمه آشنا شدیم. حالا خیلی دقیق تر ببینیم که کافه و کافه رستوران چه فرقی با یکدیگر دارند.

نوع غذاها در کافه و کافه رستوران

یکی از شباهت هایی که وجود دارد، این است که هم در کافه و هم در رستوران غذا سرو می شود اما نوع غذایی که سرو می شود تفاوت دارد. در بسیاری از رستوران های ایران غذای ایرانی مانند چلوکباب، زرشک پلو با مرغ، شیشلیگ و در کافی شاپ ها غذای فرنگی مانند پاستا، پیتزا، چیکن و همبرگر سرو می شود. اگر کسی به خوردن غذای ایرانی و پلو علاقه داشته باشد قطعا رستوران گزینه مناسب تری می باشد و همینطور برعکس.

تفاوت کافه و کافه رستوران در غذا

آیتم های منو

حتی آیتم های منوی کافه و کافه رستوران هم با هم فرق دارند. برای مثال در کافی شاپ انواع اقسام قهوه ها با دستگاه های اسپرسوساز توسط باریستاهای حرفه ای همراه با لاته آرت برای مشتریان تهیه می شود. منوی بار گرم در رستوران ها تنوع زیادی ندارند و اکثرا شامل اسپرسو، کاپوچینو و هات چاکلت هستند.

در مقابل بسیاری از کافه رستوران ها آیتم قلیان را در منوی خود دارند و انواع قلیان ها سرو می کنند.

معرفی آیتم های بار گرم

صبحانه

کافه رستوران ها در ساعات صبح باز نیستند و آیتم صبحانه ندارند. اما در منوی کافه و کافی شاپ ها وعده های صبحانه مانند املت، سوسیس تخم مرغ، نیمرو و پنیر وجود دارد.

تفاوت کافه و کافه رستوران در صبحانه

محیط و دکوراسیون کافه رستوران

کافه رستوران ها از نظر فضای داخلی یک محیط رسمی هستند و دکوراسیون شیک تری دارند. اما کافه ها به دلیل این که محیط صمیمانه و دوستانه دارند دارای طراحی مینیمال تری هستند. کافه ها از دکور و المان های هنری مانند تابلو، ابزار آلات موسیقی، عکس مشاهیر و … نیز استفاده می کند.

محدودیت زمانی

مهلت استفاده از هر میز حدود 1 ساعت و نیم می باشد و بعد از میل کردن یک وعده غذایی خوشمزه و کشیدن قلیان در یک کافه رستوران شیک، باید میز خود را تحویل دهید.

در کافه ها معمولا محدودیت ساعتی برای هر میز وجود ندارد مگر این که میز خالی برای مشتریان جدید نباشد.

سرگرمی

از لحاظ سرگرمی کافه خیلی مکان مناسب تری نسبت به کافه رستوان می باشد. همچنین تنوع کار هایی که می توانید در کافه انجام دهید، بیشتر است. مثلا مطالعه کتاب، کار با لپ تاب و بازی کردن با دوستان. از این رو بسیاری از کافه ها ایونت های مافیا برگزار می کنند تا از این طریق مشتری جذب کنند.

سخن پایانی

تمامی مطالب گفته شده در این مقاله صرفا یک برسی اجمالی است و امکان دارد استثنا وجود داشته باشد. کافه رستوران ها صرفا برای میل کردن غذا می باشند. اما اگر به دنبال سرگرمی و گذراندن وقت با دوستانتان هستید کافه گزینه مناسب تری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

تازه ترین نوشته ها